Zajęcia

Codziennie realizowane są zajęcia objęte podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej dzięki którym Przedszkolaki bawiąc się wkraczają w radosny świat nauki.

SAY HALLO

Podczas codziennych zabaw przedszkolaki poznają i zapamiętują angielskie słówka i zwroty. Uczymy się przez zabawę, wiec chętnie wykorzystujemy nasze nowe umiejętności.

Matematyka dla smyka

Edukacja matematyczna oparta na metodzie autorstwa prof. Edyty Gruszczyk -Kolczyńskiej. Dzięki tej metodzie przygody w „świecie liczb” stają się wspaniałą zabawą. Dziecięca matematyka rozwija u dzieci możliwości umysłowe a także uzdolnienia do uczenia się matematyki.

Kropki, Kreski i Litery

Szereg zajęć rysunkowych w oparciu o materiały dydaktyczne mające na celu ćwiczenie orientacji kierunkowej na płaszczyźnie, w przestrzeni i schemacie własnego ciała, pamięć wzrokową i ruchową oraz prawidłowe napięcie mięśniowe ręki piszącej.

Zabawy muzyczno – ruchowe Klanza

Zabawy z użyciem chusty animacyjnej Klanza – wielobarwna chusta służąca do podrzucania, chwytania przez dzieci, turlania się, tańczena, chowania się. Chusta ułatwia wzajemne poznanie i integrację grupy, rozwija wyobraźnię, pomaga ćwiczyć refleks, sprawność manualną, poczycie rytmu i wywołuje dobry nastrój.

Kuchcikowo – zajęcia kulinarne

Cyklicznie w przedszkolu MoreLove odbywają się zajęcia kulinarne, podczas których Przedszkolaki przygotowują smaczne i zdrowe potrawy. Dzieci poznają nowe smaki, dobierają dodatki oraz dbają o estetykę dań. Wspólne przygotowywanie posiłków daje dzieciom wiele radości i zabawy.

Gimnastyka buzi i języka

Ćwiczenia usprawniające narządy mowy: język, wargi i podniebienie i przygotowujące do prawidłowego mówienia. Zajęcia odbywają się w formie zabawy pod okiem wykwalifikowanego i zaangażowanego w pracę z dziećmi logopedy.

Muzykowanie na dywanie

W naszej placówce muzyka gości codziennie. Uczymy się piosenek, głośno śpiewamy i gramy na instrumentach. Zajęcia z rytmiki realizowane są w naszym przedszkolu raz w tygodniu. Dzieci maja kontakt z „żywym instrumentem”.

Kodowanie

Nauka kodowania wspiera u dzieci myślenie logiczne i przyczynowo-skutkowe, rozwija kompetencje matematyczne oraz kreatywność. Działanie w ruchu angażuje obie półkule mózgowe, dzięki czemu dziecko lepiej kojarzy i zapamiętuje, a tym samym sprawniej radzi sobie ze znalezieniem właściwego rozwiązania zadania. Ponadto kodowanie pomaga nabywać umiejętności, które przygotują do radzenia sobie w świecie technologicznego jutra.

Zabawy paluszkowe – motoryka mała

Zabawy polegające na wskazywaniu, liczeniu, dotyku przy wypowiadanych rymowankach i wierszykach. Rozwijanie współpracy obu rąk, ćwiczenie zapamiętywania, wsparcie rozwoju mowy, wzmacnianie pozytywncyh emocji.

Eksperymenty

Poznawanie świata przyrody, zabawy z ruchem, piaskiem, magnesami, powietrzem, wodą oraz obserwacja zjawisk fizycznych i chemicznych. Dziecko - ogląda, szuka, obserwuje, porównuje, bada, eksperymentuje dzięki czemu poznaje zjawiska przyrodniczo-fizyczne, uczy się cierpliwości i rozwija zainteresowania.

Mini zoo

Naszą placówkę odwiedzają różne rodzaje zwierząt. W bezpieczny sposób dzieci poznają zwierzęta, ich zwyczaje, dowiadują się ciekawostek na ich temat a także a także uczą wrażliwości i empatii.

Teatrzyki

Często gościmy Teatrzyki z przedstawieniami dla dzieci. Spektakle dla maluchów są zazwyczaj interaktywne więc dzieci mogą w nich brać aktywny udział. Poza zapewnieniem świetnej zabawy, teatrzyki odgrywają ważną rolę w rozwoju dziecka, doskonalą poprawną mowę, uczą działania w grupie, rozwijają pamięć i pomagają przełamać nieśmiałość.

MoreLove Przedszkole