Zajęcia

Codziennie realizowane są zajęcia objęte podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej dzięki którym Przedszkolaki bawiąc się wkraczają w radosny świat nauki.

English every day

Podczas codziennych zabaw przedszkolaki poznają i zapamiętują angielskie słówka i zwroty. Uczymy się przez zabawę, wiec chętnie wykorzystujemy nasze nowe umiejętności.

W świecie liczb

Edukacja matematyczna w Przedszkolu MoreLove oparta jest na metodzie autorstwa prof. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej. Dzięki tej metodzie przygody w „świecie liczb” stają się wspaniałą zabawą. Dziecięca matematyka rozwija u dzieci możliwości umysłowe a także uzdolnienia do uczenia się matematyki.

Glottodydaktyka

Glottodydaktyka jest metodą nauki czytania i pisania opracowana przez prof. Bronisława Rocławskiego. Przywiązuje ogromną wagę do sposobu uczenia techniki płynnego czytania ze zrozumieniem, a także kształtowania nawyków czytelniczych i świadomości ortograficznej.

Akademia małego ogrodnika

W ramach cyklicznych zajęć Nasze przedszkolaki z wrodzoną ciekawością obserwują otaczającą ich przyrodę, poznają zjawiska zachodzące w przyrodzie oraz sadzą i pielęgnują własnoręcznie zasadzone rośliny. Uczymy się jak należy dbać o środowisko, przyglądamy się przyrodzie oraz eksperymentujemy.

Zajęcia kulinarne

Cyklicznie w przedszkolu MoreLove odbywają się zajęcia kulinarne, podczas których Przedszkolaki przygotowują smaczne i zdrowe potrawy. Dzieci poznają nowe smaki, dobierają dodatki oraz dbają o estetykę dań. Wspólne przygotowywanie posiłków daje dzieciom wiele radości i zabawy.

Warsztaty Picasso

Zajęcia plastyczne i artystyczne rozbudzają wyobraźnię naszych przedszkolaków, rozwijają kreatywność a przede wszystkim uczą wiary we własne możliwości. Wykonane prace Przedszkolaki z dumą prezentują rodzicom a także podczas kiermaszy i wystaw organizowanych w przedszkolu.

Rytmika

W przedszkolu MoreLove muzyka gości codziennie. Uczymy się piosenek, głośno śpiewamy i gramy na instrumentach. Zajęcia z rytmiki realizowane są w naszym przedszkolu raz w tygodniu. Dzieci maja kontakt z „żywym instrumentem”.

Zajęcia manipulacyjno-konstrukcyjne

Celem zabaw manipulacyjno-konstrukcyjnych jest rozwój zręczności i koordynacji ruchów, usprawnienie pracy dłoni i nadgarstków a także ćwiczenie procesów myślenia i koncentracji. Przedszkolaki uczą się cierpliwości i wytrwałości. Zajęcia w oparciu o różnorodny materiał do budowania, nawlekania, łączenia puzzli czy układanek rozwijają zdolności percepcyjne, kształtują sprawność dłoni, koordynację wzrokowo-ruchową oraz pomagają w usamodzielnianiu się Przedszkolaka.

Gimnastyka

Codziennie rano Przedszkolaki ćwiczą wspólnie z wychowawcami grup. W ten sposób Zuchy uczą się o podstawach aktywnego stylu życia.

MoreLove Przedszkole